İçeriğe geç

Alternatif Anahtar Kelime Araştırma Araçları

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu‘nun en önemli parçalarından biri olan anahtar kelime araştırmasıdır. SEO sürecinin büyük bölümünü anahtar kelime analizi oluşturur. Farklı varyasyonlarda özellikle long tail keywords yani uzun kuyruklu anahtar kelime adını verdiğimiz anahtar kelimeler bir site için oldukça önemlidir. Çünkü rekabet seviyesi düşüktür ve sıralama alarak trafik elde etmek daha kolaydır.

Geçmişte anahtar kelime analizi çok da zor ve süre gerektiren bir süreç olmasına rağmen günümüzde çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için piyasada birçok araç bulunmaktadır. Bilinen araçların dışında bu yazımızda sizlere kıyıda köşede kalmış ancak çeşitli varyasyonlar ile bizlere anahtar kelimeleri sunan birkaç anahtar kelime araştırması için kullanabileceğiniz araçları sunmaya çalışacağız.

Ubersuggest

Ubersuggest Anahtar Kelime Aracı

Neil Patel tarafından ücretsiz sunulan bu araç  ile hem içerik araştırması yapabilirsiniz hem de anahtar kelime araştırma aracı olarak kullanabilirsiniz. Ubersuggest, çeşitli dil tercihleri ile araştırma yapabildiğiniz bu araç ile Web, Youtube, İmages, News ve Shopping konularında anahtar kelimelerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Sizler için bir araştırma yaptık.

Ubersuggest Örnek Analiz

Ubersuggest Örnek Analiz

Bu araç sizlere kelimelerin arama hacimlerini verdiği gibi aynı zamanda da TBM ve rekabet oranlarını da vermekte. Sizlere tüm varyasyonlar hakkında hacimleri, TBM oranlarını ve rekabet düzeylerini vermektedir.

Keyword.Guru

Keywords.guru Anahtar Kelime Araştırma Aracı

Keywords.Guru ile sadece anahtar kelime varyasyonları görebilirsiniz. Bunun dışında çeşitli arama motorlarına göre bu varyasyonları ayırmaktalar. Sizlere arama hacmi gibi bilgileri sunmamaktadır.

Keywords.guru Örnek Araştırma

Free Games, analizine örnek anahtar kelime araştırması yukarıdaki gibidir. Gördüğünüz üzere her platform için farklı varyasyonlar vermektedir.

Soovle

Soovle Anahtar Kelime Araştırma Aracı

Keywords.Guru ile birçok benzer yanı bulunan Soovle, aranma hacimlerini vermemekle birlikte çeşitli platformlara ait anahtar kelime varyasyonlarını sizlere sunmaktadır. Diğer araçtan farkı Amazon ve Wikipedia‘yı da dahil etmesidir.

Soovle Örnek Anahtar Kelime Araştırması

Örnek anahtar kelime araştırması yukarıdaki gibidir.

Bulk Keyword Suggest Tool

Google Keyword Suggest Tool

Yine Soovle ve Keywords.Guru ile benzerlik gösteren bu araç daha geniş varyasyonlar sunmaktadır. Bulk Keyword Suggest Tool, Bing, Amazon, Youtube ve Google üzerinden anahtar kelime varyasyonları sunmaktadır. Ancak diğer araçlardan farkı ana anahtar kelimenizin yanına eklediği varyasyonları alfabetik sıraya göre sunmasıdır.

Google Keyword Suggest Tool Örnek Analiz

Örnek analiz de yukarıdaki gibidir.

Tarih:SEO

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.