Dekoratif İç Cephe Boya Çeşitleri, Renkleri ve Fiyatları

Dekoratif İç Cephe Boya Çeşitleri, Renkleri ve Fiyatları

19 Nisan 2019 0 Yazar: Onur Eroğlu

Belki şimdiki neslin pek odak noktasında değil ancak özellikle 90’lı yılların jenerasyonu çok iyi hatırlar; eskiden evdeki duvarlarımızın tek bir noktası bile boş kalmazdı. Bulduğumuz her şeyi eğer bizim için değerliyse odamızın duvarlarını süslemek için kullanırdık. Ancak artık böyle şeylerden ziyade dekoratif boya kullanarak şekillendirilmiş odalar popüler.

Gelecekte de dekoratif boyalarla herkesin kendi iç dünyasını yansıtan oda tasarımları çoğalacak artacağı muhakkak. İşte bu yüzden dekoratif iç cephe boyası nedir, çeşitleri nelerdir, hangi renkleri vardır ve fiyatları ne düzeydedir gibi soruların yanıtlarını sizin için araştırarak bulduk ve derleyerek paylaşıyoruz!

Dekoratif Boya Nedir?

Dekoratif iç cephe boyası, herhangi bir ortamda istediğiniz yüzeylere uygulayabileceğiniz, dizayn ve dekorasyon açısından uygulanan orama farklı bir değer katan çalışmaların yapıldığı boya çeşitleri arasında en önemlisidir. 

Dekoratif Boya Çeşitleri Nelerdir?

Her markanın kendi hedef kitlesinin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak ürettiği dekoratif boya çeşitleri mevcuttur. Dekoratif boya fiyatları da bu ürünlerin maliyetiyle ilgili olarak değişkenlik göstermektedir.

Örneğin Türkiye’nin en önemli yapı kimyasalları markalarının başında gelen Kalekim’in yeni e-ticaret sitesi BiBoya’da dekoratif boyalar metalik, reflekte, kadife ve ışıltılı kum olmak üzere dört farklı kategori altında satılmaktadır.

Metalik dekoratif boya

Akrilik emülsiyon esaslı, metal efektli son kat iç cephe dekorasyon boyasıdır.

Reflekte dekoratif iç cephe boyası

Akrilik emülsiyon esaslı, reflekte sedef görünümünde son kat iç cephe dekorasyon boyasıdır.

Işıltılı kum dekoratif boyalar

Akrilik emülsiyon esaslı, kumlu, metalik efekte sahip son kat iç cephe dekorasyon boyasıdır.

Kadife dekoratif duvar boyaları

Akrilik emülsiyon esaslı, sedef efekti ve kadife dokusuna sahip son kat iç cephe dekorasyon boyasıdır.

Genel olarak dekoratif boyaların tamamı uygulanacağı yüzeye önemli düzeyde farklılık katacak türden ancak yine de hangi dekoratif boya çeşitlerinin size en uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız https://www.biboya.com.tr/ adresinden inceleme yapabilir hatta kolayca sipariş bile verebilirsiniz.