İçeriğe geç

Google SEO Nedir? Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonunda amaç sıralamalarda iyi bir yer alabilmek ve bu sıralamayı koruyabilmektir. Her arama motoru kendine göre belirlediği kriterlere uygun çalışmalar ister ve gözlemleyebilir. SEO’da arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarmaya yönelik çalışmalardır. Bu çalışmalar Site İçi SEO ve Site Dışı SEO olarak ikiye ayrılır. SEO’da asıl amaç doğal bir şekilde üst sıralara ilerleyebilmektir ve bunu kalıcı olarak yapabilmektir. Zaten kalıcı olduğunuz taktirde marka değerinizi artırırsınız.

SEO kolay gibi gözükse de yapılacak bir yanlış ile tüm emeklerinizi heba edebilirsiniz. Bu noktada kendinize https://www.onureroglu.com.tr/  gibi bir danışman edinerek istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Uzman kişiler ile sizin yerinize tüm işlemleri gerçekleştirerek üst sıralarda çıkmanızı sağlarlar.

Neden Google SEO Yapılır?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir. Hiç kimse bilmediği bir siteye direk adres çubuğundan giremez. Aradığı konu ile alakalı anahtar kelimeyi arama motoruna girerek sonuca ulaşır. Google’ın, dünyada aylık olarak 1.8 milyarlık bir kullanıcı sayısına sahip olduğunu düşününce sitenizi de buradan gelecek kullanıcılar için optimize etmek kaçınılmaz bir sondur. Başlıkta sorunun cevabını da burada alıyorsunuz.

Google SEO, başkasının yararına değil kendi yararınıza olan bir durumdur. Ne sitesine sahip olursanız olun amacınız daha yüksek kitleye ulaşabilmektir. Peki Google, SEO çalışması için ne gibi kriterler istemektedir? Bu sorunun cevabı da oldukça basittir. Özgün olun, her konuda. Özgün olmak SEO’nun en temel noktalarından biridir. Belki kopya içerikle kısa bir süreliğine üst sıralara çıkabilirsiniz. Fakat sonrasında hiçbir konuda sıralamaya giremeyebilirsiniz. Bu nedenle önce özgün olun sonra diğer maddeleri yerine getirin. Zaten Google, sizin çabaladığınızı görünce size değer verip üst sıralarda yer verecektir. Tabi önce iyi bir çalışma sonrasında da aksi bir çalışma yapmazsanız.

SEO’da herşey karşılıklıdır. Sen arama motoruna bir şey sunarsın, o da sana emeğinin karşılığını verir. Eğer SEO konusunda ilk adımı atmak istiyorsanız SEO Danışmanlığı için benimle iletişime geçebilirsiniz. Sizin için en doğru seçim işi profesyonel kişilere bırakarak üst sıralarda yer almanın keyfini çıkarmak olacaktır.

Tarih:FeaturedSEO

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.