İçeriğe geç

İçerik Stratejisi Nasıl Olmalıdır?

İçerik stratejisi SEO’nun önemli bir kısmını teşkil eden bir noktadır. SEO’ya istediğiniz kadar para harcayın, istediğiniz kadar çalışma yapın eğer belli bir stratejide ilerlemiyorsanız ve alakasız konularda içerikler oluşturup sadece SEO’nun içerik kısmını doldurmaya çalışıyorsanız eğer bu durum belki kısa vadede sizi etkilemez ama uzun vadede sizin için olumsuz bir durum teşkil edecektir.

içerik stratejisi nasıl olmalıdır

İçerik Stratejisi Nedir?

İçerik stratejisi nedir sorusunun cevabını bir örnek ile açıklayalım. Örneğin, Asus firması piyasaya yeni süreceği bir notebook için önce temel noktaları, hangi parçaların hangi modellerin kullanılacağı açık bir şekilde kağıda dökmüştür. Yani kısaca tasarımını ve diğer detayları belirlemiştir. Notebook yapılmadan önce herşey en ince ayrıntısına kadar bellidir.

İçerik stratejisi ise oluşturulan ve üretilen içeriğin planlanması, geliştirilmesi ve yönetilmesi anlamına gelmektedir.

İçerik Stratejisi Nasıl Olmalıdır?

Sadece içerik yayınlamak için içerik üretmemelisiniz. Ürettiğiniz içerik hem kurallara uygun hem de konuyla alakalı olmalıdır. Ayrıca belki de kilit nokta hedef kitlenizin kim, ne olduğudur. Bunu belirlediğiniz zaman doğru stratejiyi oluşturabilirsiniz. Yani toplumun bütününe hitap etmiyorsanız ve içeriğinizi de buna göre oluşturursanız bir adım öne geçebilirsiniz. Tabi bu demek değildir ki olay bitmiştir.

Hedef kitlenizi belirledikten sonra ne tür içeriklerin etkileşim sağlayacağı, üretilen içeriklerin nasıl kullanılacağı ve hedef kesimin davranışlarını nasıl etkileyeceği konusu mutlaka araştırılmalıdır. Ayrıca rakiplerinizi de iyi analiz etmeli, onların içeriklerini takip etmeli ve bu konuda hangi kanalları kullandığını analiz etmelesiniz. İşte bu noktadan sonra şansınızı artırabilirsiniz. Unutmadan şunu da söylemeliyiz ki üreteceğiniz içerikler müşteriye dönük olmalıdır. Müşterinin ilgisini çekmeli ve müşteriyi o noktaya kitlenmesini sağlamalıdır.

Tarih:SEO

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.