İçeriğe geç

Kali Linux Video Player Sorunu

Eminim ki webmasterlıkla ilgilenen birçok kişi daha önce linux kullanmayı denemiştir. Ben de onlardan biriyim. Linuxta en büyük problem windows uygulamalarının çalıştırılmaması. Lakin netbook edinmemle birlikte bu netbooka bir adet kali linux kurmuş bulunmaktayım. Tabi birçok şeyi tecrübe ile öğreniyorsunuz.

Masaüstüme Mr. Robot dizisini atmıştım sonra izlerim diye. Geçen açayım dedim. Bir de ne göreyim. Koskoca Kali Linux’ta Video Oynatamıyorum. Hemen başladım araştırmaya. Lakin bir sonuç alamadım. En son napayım napayım derken bir forumda bir arkadaş yardımcı oldu sağolsun. Tabi gom, km, mpc falan kuramadım ama yine de fena bir player değil kurduğum MPV diye bir player sistemi. Altyazıyı falan otomatik alıyor. Bu da güzel birşey tabi.

Kali Linux MPV Player Kurulumu

Gelelim bu kali linuxta mpv player nasıl kurulur sorusunun cevabına. Aslında çok basit. Önce uçbirimi açıyoruz. Ardından uçbirime

apt-get install mpv

yazıyoruz. Ve otomatik olarak kurulmaya başlıyor. Burada bir ara size evet mi hayır mı diye soracak. (Bilmeyen için) Burada E harfine basarak devam ediyoruz. Daha sonra kurulumu tamamlamak üzere çalışmaya devam edecek. Bitince uçbirim de tekrar yeni satır açılır. Burada da programı açmak için yine uçbirime mpv yazıp enterlayabilirsiniz. Ya da uygulamalar bölümünden çoklu ortam sekmesinden açabilirsiniz.

Bugünlükte bu kadar yetsin. Sonra görüşmek dileğiyle. İyi günler dilerim.

Not: Sorularınızı konu altından sorabilirsiniz

Tarih:Faydalı Bilgiler

3 Yorum

  1. ali ali

    Teşekkürler sayenizde günlerce uğraşmadan 10 dk içinde çözdüm. Emeğiniz için teşekkürler.

  2. bilgi bilgi

    kaç zamandır bende bu sorunla uğraşıyordum sayenizde çözdüm yazı için sağol admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.