Karasu satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Karasu satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

29 Temmuz 2018 0 Yazar: Onur Eroğlu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 62 bin 866 kişilik nüfusa sahip olan Karasu, Sakarya’nın ilçeleri arasında yer alıyor.

Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nin kesişiminde bulunan Karasu ilçesi İstanbul gibi bir metropole yakınlığı ile öne çıkıyor. Sakarya’nın gözde tatil bölgesi Karasu, yoğun şehir yaşamın ve gürültüsünden uzak olmasıyla dikkat çekiyor. Denizi ve doğasıyla adından söz ettiren Karasu’nun ekonomisi; tarım, hayvancılık, balıkçılık ve turizme dayanıyor. 40 mahallenin bulunduğu Karasu ilçesinde yeni projeler hayata geçiriliyor. İki katlı evlerin hâkim olduğu Karasu’da gayrimenkul sektörü önemli bir yere sahip. Önümüzdeki yıllarda daha da gelişmesi planlanan Karasu gayrimenkul geliştiricilerin ilgi odağında olan Sakarya ilçelerinden. Peki, Karasu’da satılık konut fiyatları ne kadar arttı? Karasu satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Karasu’da emlak yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Karasu satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 0.24 arttı!

Yaz aylarında nüfusun artmasıyla beraber ilçede yazlık evlere olan ilgi artıyor. Karasu yazlık evler kadar kiralık daire fiyatları da bölgede yaşamak ve yatırım yapmak isteyenler için merak edilen konular arasında üst sırada yer alıyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Karasu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.24 artış gösterdi. Karasu ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.613 TL oldu. Karasu’da konut yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle amortisman süresi 19 yıl iken, Sakarya’da 21 olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Karasu satılık ev  fiyatı ortalama 100 metrekare için 121 bin 9 TL ile 201 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 161 bin 345 TL olarak belirtiliyor. Sakarya’da ise 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı ise 145 bin 447 TL-242 bin 400 TL aralığındayken, ortalama konut satış fiyatı 193 bin 929 TL olarak gösteriliyor.

Karasu kiralık daire fiyatları 543 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Sakarya’da ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, 586 TL ile 976 TL arasında değişiyor. Karasu kiralık daire fiyatı da ortalama 100 metrekare için en düşük 543 TL, en yüksek 905 TL aralığında ölçümleniyor.