Kişisel Blog Siteleri Hakkındaki Düşüncelerim

Kişisel Blog Siteleri Hakkındaki Düşüncelerim

12 Temmuz 2017 10 Yazar: Onur Eroğlu

Herkese merhabalar. Uzun zamandır yazmak isteyip de yazmaya vakit bulamadığım bir yazıyla karşınızdayım. Başlıktan da anlayacağınız gibi bir eleştiri yazısı okuyacaksınız. Gerçek anlamda hiçbir çıkar gütmeden kişisel blog sitesi sahibi olup, aşağıdaki yazıyı okuyacakların bana hak vereceğini düşünüyorum.

Kişisel Blog Sitesi Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere kişisel blog sitesi herhangi bir kişinin kendi düşüncelerini, kendi görüşlerini kendi diliyle paylaştığı bir platformdur. Çıkar gütmeden dememin kastı, kişi kişisel bloguna sırf hit alabilmek için saçma sapan konularda yazıyor. Burası kişisel blogdur ve kendi dilini kullanarak kendi düşüncelerini belirtirsin. Elbette farklı konularda yazabilirsin. 

Bknz. Bende paylaştım. https://www.onureroglu.com.tr/sayfa-ici-seo/

İzlediklerinizi yazarsın, düşüncelerinizi yazarsınız. Aslında kişisel blogunuzu bir günlük gibi kullanırsınız. Bir kişisel blog o zaman anlam kazanır. Bu konuda size önerebileceğim bir site var.

Kaçırmamanız gereken bir blog. Fakir Yazar

Kişisel Blogdan Para Kazanmayacak mıyım?Elbette ki kazanacaksın. Emek veriyorsun, vakit harcıyorsun. Ama para kazanmak için amacının dışına çıkma. Genel bir dille yazacaksan git genel bir blog aç orada yaz. Ama burada kendi dilini kullan. Bir arkadaşınla konuşuyormuş gibicesine. Zaten kısa bir süre sonra her şeyini burada paylaşır, burayla dertleşir olursun. Kendiliğinden yazmaya gider parmakların. Bu nedenle ben derim sizler bir kere daha düşünün. Acaba ben doğru yolda mıyım diye.

Zaten bugün hemen hemen her 5 kişiden 1’inde bir blog var. Bu nedenle elini sallasan ellisi misali. Fark yaratmalısın. Mesela biri “SEO Teknikleri” diye bir makale yazmış. Sonra Ahmet gitmiş aynı başlıkla yazmış. Aynısını Ayşe ile Mehmet’de yapmış. Ee nerede fark? Kullanıcı hep aynı şeyleri görüyor. Fark yaratamıyorsun. Sonra sitemi kimse niye ziyaret etmiyor diye ağlıyorsun.

FARKLI OL FARKINDALIK YARAT. YARAT Kİ DİĞERLERİNDEN AYRIL…