Kişisel Bloglar Hakkındaki Düşüncelerim -2-

Kişisel Bloglar Hakkındaki Düşüncelerim -2-

4 Ağustos 2017 3 Yazar: Onur Eroğlu

Daha önce Kişisel Bloglar Hakkındaki Düşüncelerim başlıklı bir yazı paylaşmıştım. Bu yazıyı niye paylaşıyorsun diyeceksiniz, anlatayım. O yazımı okuyanlar nelerden yakındığımı bilirler. Benzerlik, kopya içerik. Gelin yeni fikirlerime bakalım.

Yazma Kardeşim, Her Yer Aynı İçerik

Bakın bu linkteki arama sonuçlarında yer alan siteleri bir inceleyin. 301 kalıcı yönlendirme ile ilgili yaşadığım sorun için çözüm arıyordum. “htacces ile 301 yönlendirme” şeklinde bir arama yaptırdım. Sonuçta 301 yönlendirme htaccess ile yapılıyor. Neyse bir siteye girdim, ikiye girdim. Bir baktım hepsi aynı neredeyse kopya içerik. Araştırsam benzerliği muhtemelen kopyadır.

Yahu kardeşim yazma gözünü seveyim ya. Altı üstü alttaki kod var.

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
ReWriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?eskiadresimiz.com$ [NC]
ReWriteRule ^(.*)$ http://www.yeniadresimiz.com/$1 [R=301,L]

Zaten topu tüfeği bu kod. Adam evirmiş çevirmiş 301 yönlendirmeyi neredeyse sonuçlarda yer alan 100 sitenin 89’u benzer yazıları yazmış. Tamam başka bir şey yok belki ama ben her girdiğim sitede aynı şeyi görmek zorunda değilim. Eğer yeni bir yöntem bulmadıysan yazma ya. Uyuz oluyorum ben bu işe. Açın bakın arama sonuçlarına hep aynı şey. Yapmayın ya.. Ondan sonra Google amca bizi niye sevmiyisin dersiniz. Sevmez tabi.