Konuşarak İngilizce Öğrenme

Konuşarak İngilizce Öğrenme

9 Ocak 2018 0 Yazar: Onur Eroğlu

İngilizce hemen öğrenilecek ve akıcı bir şekilde konuşulabilecek bir dil değildir. Aksine öğrenmesi zaman alan öğrenirken de zorlanmadığınız bir dildir. Her birey İngilizce konuşma hayalleri kurar. Genellikle hayallerde kalan İngilizce öğrenme isteğinizi gerçekleştireceğiniz birçok farklı yöntem ve yollar vardır. Başlangıçta çok iyi bir eğitim kurumundan İngilizce eğitimi almak için karar vermelisiniz. Karar verme sürecinde yakın çevrenizden ya da internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. İngilizce öğrenme sürecine girdikten sonra bildiğiniz her şeyi unutmanız gerekir. Aksi halde daha önceki bildikleriniz ile şimdi öğrenecekleriniz birbirine karışır ve zorlanırsınız. İngilizceyi konuşamam yapamam demek yerine öğrenmek için çaba sarf etmek hedeflerinize kısa sürede ulaşmanız konusundan avantaj sağlayacaktır. Birkaç sözcük ile başladığınız İngilizce eğitiminizde zaman geçtikçe kelime dağarcığınız artacak cümle kurmalarınız daha kolay olacaktır. Konuşa konuşa da diksiyonunuz düzelecek ve İngilizceyi istediğiniz seviyeye getirecektir. Uluslar arası yabancı dillerin başında gelen İngilizce tekrar edilmediği sürece unutulur. Bu nedenle her öğrendiğiniz gramer ya da zaman zarflarında seviyenize uygun videolar izleyip pratik yapmalısınız. Sıfırdan İngilizce öğrenebileceğiniz eğitim kurumlarını tercih ederek hedeflerinize daha kısa sürede ulaşın. Millet olarak İngilizce öğrenmeye karşı ön yargılı davranırız. Bu yüzden de bulunduğumuz noktadan bir adım ilerleyemeyiz. İngilizceyi öğrenmeye başladıktan sonra konuşmaya karşı daha meraklı olacağınıza her sözcüğü daha çok merak edeceğinize emin olabilirsiniz. Günümüzde İngilizce eğitiminizi profesyonel bir şekilde tamamlayabileceğiniz birçok eğitim kurumu vardır. Önemli olan ihtiyacınız olan İngilizce eğitim ve eğitimin şeklidir.

İngilizce eğitimi veren birçok kurum başlangıçta seviye tespit sınavı yaparak öğrencinin bulunduğu seviyeden devam ettirir. Her eğitim kurumunun öğretme şekli farklı olduğu için öğrencinin adaptasyonu düşer ve öğrenme süresi uzar. Bu yüzden İngilizce öğrenme kararınızdan sonra sıfırdan bu eğitimi size sunabilecek alanında uzmanlaşmış ana dili İngilizce olan eğitimciler ile faaliyet gösteren eğitim kurumlarını tercih etmelisiniz. İngilizce öğrenirken eğitim kurumu, eğitmenler kadar öğrencinin istekli olması da önemlidir. İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra her öğrendiği sözcüğü cümle içinde kullanırken kullanım amacını idrak etmelidir. Ezber yerine mantığını anlayıp daha sonrasında cümle kurarken kendi çapında geliştirdiği taktikler ile haznesine sözcüğü yerleştirmelidir. İngilizce dünya üzerinde milyarlarca insanın akıcı bir şekilde konuştuğu bir dildir. Başta ön yargılı davrandığınız İngilizce aslına bakarsanız oldukça eğlencelidir. İngilizce öğrenmeyi bir puzzle benzetmelisiniz. Başlangıçta puzzle ın parçalarını bilmez ve deneme yanılma yöntemi ile birleştirmeye çalışarak puzzle ı yapmaya çalışırsınız. İngilizce de öyledir. Başlangıçta tek tük konuşmaya çalıştığınız sözcükler ile ilerleyen zamanlarda daha düzgün ve hızlı cümleler kurabilirsiniz. Cümleler kurdukça diksiyonunuz düzelir her sözcüğün yanına yenisini ekleyerek konuşma seviyenizi ilerletebilirsiniz. İngilizce temel kavramlardan hariç gramer kurallarına sahip bir dildir. Her zaman zarfının kendine ekleri vardır. Dolayısıyla bildiğiniz sözcüklere bir de bu kuralları eklediğiniz takdirde özenerek izlediğiniz videoları birebir yapabilirsiniz. İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra her sözcüğü daha fazla merak edip anlamları bulmak ve cümleyi anlamak istersiniz. Öğrenme sürecinde bu gibi hareketleriniz hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize de olanak sağlayacaktır.

Yıllardır birebir eğitimin en iyi şekli şüphesiz özel eğitim kurslarıdır. Eğitmenler öğrencilere daha ilgilidir. Anlamadığı her konuyu anlatana kadar uğraşabilirler. İngilizce eğitimi en iyi şekilde alacağınız kurum ise şüphesiz İngilizce kursu olacaktır. Rekabetin yoğun olarak yaşandığı bu kurslarda öğrenciler daha istekli ve azimlidir. Bu da daha hızlı öğrenmek için oldukça iyidir. İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenebilmek şüphesiz bir İngilizce kursu ile mümkündür. Eğitmen ve öğrenci ilişkileri daha kuvvetlidir. Öğrenci her sorununu rahatlıkla eğitmene söyleyebilir. Bunun dışında anlamadığı her konuyu defalarca kez anlattırabilir. Kısacası İngilizce eğitimi içinzamanınız varsa birebir giderek eğitim almanız daha iyi olacaktır. Arkadaş çevreniz ile İngilizce konuşabilir, konuşmalar hazırlayıp yanlışlarınızı bulabilirsiniz. Daha eğlenceli bir ortamda sıkılmadan İngilizce öğrenmek isterseniz İngilizce kurslarını tercih etmelisiniz. Bazı öğrenciler İngilizce konuşup yazma ve okuma konusunda sıkıntılıdır. Bazı öğrenciler de yazma konusunda sıkıntılı olup okuma ve konuşma konusunda iyilerdir. Öğrencinin hangi konuda eksik olduğunu İngilizce kurslarında eğitim veren eğitmenler daha kolay bilebilir. Bu şekilde yapılan tespitler öğrencinin profesyonel bir şekilde İngilizce eğitimi alabilmesine de olanak sağlar.