İçeriğe geç

Sitelerime Nasıl İçerik Hazırlıyorum?

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere sitelerime nasıl içerik hazırladığım hakkında birkaç bilgi vereceğim. İçerik hazırlama ne kadar basit görünse de oldukça meşakkatli ve zor bir iştir. Çünkü kullanıcıya hem doğru bilgi vermek zorundasınız hem de bilgiyi verirken onları sıkmamanız gerekmektedir. Bu nedenle hem araştırmalısınız hem de yazım şeklinizi kullanıcıya göre ayarlamalısınız.

İçerik nasıl hazırlanır?

Sitenize bir içerik hazırlarken eğer konu hakkında bir bilginiz yoksa çok iyi bir araştırma yapmalısınız. Bu araştırmayı yaparken eğer o içerikle ilgili birden fazla sitede konu varsa ya kullanıcıya çok da değerli bir şekilde bilgiyi sunmalısınız ya da o konu hakkında siz de bir yazı yazmamalısınız. Bu konu hakkındaki fikirlerimi bloğumu takip edenler bilir. Başarılı olmak istiyorsanız eğer farklı olmalısınız.

Siteme İçerikleri Nasıl Hazırlıyorum?

Öncelikle konu hakkında geniş bir araştırma yapıyorum. Konuyu biliyim veya bilmeyeyim. Detaylı araştırmadan sonra kendi taslağımı çıkarıyorum ve konuyu sıkı bir şekilde oluşturmaya başlıyorum. Standart bir içeriği hazırlamam ortalama iki günümü alıyor. Bu sürede hem konuyu araştırıyorum hem de yazıyorum. Çünkü kullanıcıları etkilemeniz gerekiyor. Mesela http://www.dogablogu.net buradaki içeriklerimi hazırlarken oldukça eğleniyorum. Çünkü hem yeni bilgiler öğreniyorum hem de yazarken zevk alıyorum.

Bu konuda nasıl içerik hazırlanır detaylarına girmeyeceğim. O konuya başka bir yazıda değineceğim. Bana göre içerik hazırlama bir sanattır ve bu sanatı icra etmek oldukça zevkli olacaktır. En önemli şey ARAŞTIRMAKTIR.

Tarih:Kişisel GörüşlerWebmaster

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.