İçeriğe geç

Siteniz İçin En Doğru Tanıtım Yazısını Yazmak ve Satın Almak

SEO, bir çok webmaster için önemli bir konudur. Sadece webmaster için değil elbette. Bugün en çok ilgi gören konuların başında da Kurumsal SEO gelmektedir. Bu piyasada da rekabet üst düzeylere varmış durumdadır.

SEO’nun temel taşı olarak nitelendirebileceğimiz birkaç husus vardır. Sayfa için SEO, sayfa dışı SEO gibi. Diğer taraftan da bir haber sitesi, bir blog sitesi için en önemli konulardan biri de satın alınan tanıtım yazılarıdır. Bu yazımda sizlere SEO uyumlu tanıtım yazısı yazmak hakkında çok ince ayrıntılar vereceğim. Bu ayrıntılar bizzat tarafımca test edilmiş, uygulanmış ve sonucu alınmıştır.

Tanıtım Yazısının İnce AyrıntılarıTanıtım yazısı bir siteyi tanıtmak, ona fayda sağlamak amacıyla yazılır. Fakat birçok kişi aynı hataya düşer. Ne mi yaparlar, söyleyeyim. Bir yazı yazarlar, o yazıya 3-4 tane link verirler. Linkleri de direk olarak anahtar kelimelerden verirler. Ve hatayı da burada yaparlar. Çünkü aldıkları tüm yazılarda bunu yaparlar. Örnek veriyorum, Onur Eroğlu kelimesi ile bu ay 3 yazı aldım. 3 yazıdan 3 link çıktım ve 3 link de Onur Eroğlu anahtar kelimesi ile. Yazılar da 300 kelime olarak. Burada sıkıntı yok. 300 kelime bir tanıtım yazısı için ideal. Fakat yapılan yanlış link çıkılan anahtar kelimeler. Google bu durumu direk olarak SPAM olarak algılar. Bu nedenle aşağıdaki incelikleri uygularsanız daha iyi etkiler görebilirsiniz.

SEO İçin En İyi Tanıtım Yazısı Şekli

SEO uyumlu bir tanıtım yazısı ortalama 300 kelime olmalıdır. Herkes 3 link çıkışını ideal görür ama 2 link çıkışı daha faydalıdır. Hatta ve hatta tek link çıkışı bazı durumlarda daha iyi olacaktır. Mesela bu ay 3 adet tanıtım yazısı almayı planladınız. Her yazıdan 2 link olmak üzere toplam 6 link çıkışı yapacaksınız. Bunun için alttaki planı kullanacağız.

Tanıtım Yazısı Planı

Sanırım bu plan anlatmak istediğimi kavramanızı sağlamıştır. Bunun dışında bu ay yazıların tamamını NEWS kayıtlı haber siteleri vasıtasıyla aldığınızı varsayalım. Bir sonraki ay farklı kelimeler ve strateji ile kaliteli kişisel bloglardan alabilirsiniz. Burada eklemek istediğim nokta domainin kalitesi. DA, PA, Trustrank gibi değerleri. Bir site ne kadar hitli olursa olsun zaten tanıtım yazısı size hit kazandırmaz.

Kaliteli Tanıtım Yazısının Faydaları

Kaliteli sitelerden özellikle NEWS kayıtlı sitelerden alacağınız tanıtım yazıları size otoriterlik kazandırır. Zaten en önemli avantajı budur. Google’un gözüne girmenizi sağlar. Burada bir örnek daha vermem gerekecek.

“ABC aramasında Google ilk üç sıralaması şu şekilde olsun. xyz.com – def.com – tyz.com şeklinde. Burada xyz.com hiti 100 ama sadece bir siteden tanıtım yazısı almış olsun. def.com hiti 2K ama 12 tanıtım yazısı olsun. tyz.com ise 4K hiti olsun ve 32 siteden tanıtım yazısı olsun.”

Verdiğim örnekteki durumda ne düşünürsünüz? Varsayın 3. site sizin. İsyan edersiniz değil mi? Boşuna isyan etmeyin. Kendinizi sorgulayın. Bakın bakalım birinci site hangi siteden tanıtım yazısı almış. Sonra bir de sizin tanıtım yazısı aldığınız sitelere bakın. Ve aradaki farkı bir değerlendirin.

Benden bu kadar. Anlamak isteyenler verdiğim mesajı almıştır. Bu yazımızın da sonuna geldik. Herkese bol kazançlar.

GÜNCELLEME: YAZACAĞINIZ TANITIM YAZILARINIZI BİR TANITIM ŞEKLİNDE DEĞİL DE BİR SENARYO, BİR ANI ŞEKLİNDE YAZMANIZ FAYDALI OLACAKTIR. ÖRNEĞİNi; BİR TEMİZLİK ŞİRKETİNİZ VAR VE BUNUN İÇİN TANITIM YAZIYORSUNUZ. BUNU TANITIM ŞEKLİNDE DEĞİLDE BAŞINIZDAN GEÇEN BİR OLAY GİBİ YAZIN. YANİ BU HAFTA EVİMİZ TEMİZLETTİM. ÇOK MEMNUNUM TARZINDA.

GÜNCELLEME 2: YUKARIDA DA DEDİĞİMİZ GİBİ TANITIM YAZISININ AMACI SİTENİZE HİT ÇEKMEK DEĞİL, SİTENİZE OTORİTE KAZANDIRMAKTIR. BU NEDENLE YAŞLI, SÜREKLİ GÜNCELLENEN SİTELERDEN, DA, PA GİBİ DEĞERLERİ YÜKSEK SİTELERDEN TANITIM YAZISI ALMAK HER AÇIDAN İŞİNİZİ GÖRECEKTİR.

Tarih:SEO

4 Yorum

  1. Ayşe Ayşe

    iyi günler Ücreti dahilinde tanıtım yazısı yazıyor musunuz?

    • Evet yazıyoruz. iletisim @ onureroglu.com.tr iletişime geçerseniz görüşebiliriz.

  2. Fakir yazar Fakir yazar

    Valla onur hepsi para bunlarin anlaşıyorsun adam yazıyı paylaşıyor 1 hafta sonra siliyor. Yakın zamanda degil ancakuzun vadede yazı sayım 200 e varinca bir kac sayfaya tanitim yazısı yazıp yayınlatacağım verdiğin bilgileri tanıtım yazısı yazarken kullanacağıma emin ol teşekkurler.

    • Eyvallah fakir yazar. İşe yarayacağına emin olabilirsin. Bugün birkaç ekleme yapacağım yazıya. Takipte kal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.