İçeriğe geç

Voltaj Regülatörü Fiyatları

Aşırı voltaj yüklenmelerinden kaynaklı şebekenin etkilenerek elektrik enerjisinde dalgalanmalardan kaynaklı enerji düşmesi gibi dengesizliklere karşı alınan bir önlem olan regülatör, özellikle bu riski daha çok barındıran yerler için kullanılması gereken cihazlardan biridir. 

Voltajda yaşanan bu düzensizlik, tesisat üzerinde bulunan cihazların olumsuz etkilenmesine ve zarar görmesine neden olabilir. Şebeke gerilimlerinde bu tür düzensizlikleri önleme özelliğine sahip olan voltaj regülatörü, özellikle elektriğin düzenli gelmesinin daha büyük önem taşıdığı yerler için daha yoğun tercih edilmektedir.

Elektrik trafo merkezlerine yakın olan yerlerde voltaj akımı daha sağlıklı ve yüksek bir şekilde gerçekleşirken, trafo merkezinde uzak bulunan yerlerde ise bunun tam tersi olarak, voltaj akımında düşme meydana gelebilmektedir. Regülatörler ise konumsal ayarlanma yapılabilmesi için kullanılarak bu voltaj dengesinin, kurulmasını sağlamaktadır.

Alçak gerilim kullanılan sistemler üzerindeki voltaj aralığının, -90V ile +50V aralığında bulunması gerekmektedir. Bu aralık dışına voltaj akımının çıkması durumunda, akım üzerinde çalışan cihazların olumsuz etkilenmesini önlemek için mutlaka regülatörler gibi dengeleyici ürünlerden yardım alınmalı ve sistemin korunması sağlanmalıdır. Tek sarıma sahip tüm trafoları çağrıştıran genel bir ad olan regülatörler, aynı zamanda yükselteç adıyla da bilinmektedir.

Voltaj Regülatörü Fiyatları

Düzensiz voltaj akımlarına göre dengeleyici bir göreve sahip olan regülatör fiyatları, cihazın özelliklerine ve kullanılması planlanan yere göre değişiklik göstermektedir.

Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise, az da olsa cihazın konumlandıracağı bölge ve burada işçilik çıkmasına neden olabilecek işlerdir. En güncel bilgilerle voltaj regülatörü fiyatları hakkında bilgi alabilmek için, ürünü kullanmak istediğiniz yere bir uzmanın gelip inceleme yapması ya da mevcut kurulu güç ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

Özelikle iş yerinizde ya da evinizde elektrik enerjisinin kritik öneme sahip olması durumunda, bu ürünü kullanarak hat üzerinde bulunan cihazların olumsuz etkilenmesini engelleyebilirsiniz. Genel olarak ele aldığımızda, ürünün fiyatının sunmuş olduğu öneme göre çok uygun sayılabileceğinden bahsetmek mümkündür.

Farklı ürün özelikleri ve konumlandırmalara göre en doğru fiyat, kurulu güç hakkında detaylı bilgi sahibi olmakla mümkün olacaktır.

Tarih:Tanıtım

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.