İçeriğe geç

VPN’siz Tor Ağına Bağlanma

Darkweb’in amatör kısmına girmeye yarayan Tor Browser ile Tor Ağına girmek Türkiye’de kısa bir süre önce yasaklandı. Adı üstünde Darkweb dünyasına girmek nedeniyle yasaklandığı açıkça ortada. Fakat yasaklar delinmek içindir 🙂

Ne kadar yasaklansa da bu ağa girmenin birçok yolu. Vpn programları ile kolayca girebiliyorsunuz. Tabi buna bile gerek yok. Yapmanız gereken oldukça basit.

VPN’siz TOR Web Browser Bağlanma Ayarları

Öncelikle aşağıdaki resimde olduğu gibi aynı adrese mail atıyorsunuz.

Yani bridges@torproject.org mail adresine başlık boş şekilde get transport obfs4 içerikli bir mail atıyoruz. Yaklaşık 10 saniye sonra buradan cevap geliyor. Gelen cevap aşağıdaki gibi oluyor.

Burada kırmızılı alanı kopyalıyorsunuz. Şimdi tor browseri çalıştırın ve ayarları aç seçeneğine tıklayınız. Buradan yapılandır diyoruz.

Çıkan ekrandan Evet seçeneğini tıklayıp ilerliyoruz. Ardından da karşınıza çıkan ekrandan altta yer alan Özel köprüler yazın seçeneğine tıklıyoruz. Mailden kopyaladığımız metni buraya yapıştırıyoruz.  Ve ileri diyoruz. Ardından hayır seçeneğini seçerek işlemi tamamlıyoruz.

Ve bingo.. Artık tor browserimiz açılıyor.

Ee artık bir teşekkürü de çok görmezsiniz herhalde..

Tarih:Faydalı BilgilerTeknoloji

3 Yorum

  1. Mısafir Mısafir

    YA sen kralsın kraaal

  2. Fakir Yazar Fakir Yazar

    Eyvallah onur teşekkürler boş zamanımda deneyeceğim 😉

  3. Hamdi Hamdi

    Teşekkürler gerçekten ilginç ve güzel bir bilgi boş maille geri dönüş yapılması vs. dikkatimi çekti. Artık cirit atabilrim yine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.